Clicky

۰
سبد خرید
کفسازی
درخواست مشاوره

واتس اپ دیجی کف

الیاف بتن :

تأمین انواع الیاف بتن با تضمین اصالت کالا و همچنین ارائه جواب آزمایش ها و گواهینامه های معتبر کسب شده توسط تولید کنندگان و وارد کنندگان الیاف بتن جهت تولید بتن الیافی با کیفیت بالا ، کارفرمای گرامی به راحتی مقایسه نمایید و خرید نمایید .

مقایسه مقدار مصرف حدودی الیاف فورتا و میلگرد در بتن سقف با ضخامت متوسط 10 سانتیمتر

مقدار مصرف الیاف فورتا در بتن

مقایسه مقدار مصرف حدودی الیاف فلزی و میلگرد در بتن سقف با ضخامت متوسط 10 سانتیمتر

مقدار مصرف الیاف فلزی دربتن

مقایسه مقدار مصرف حدودی الیاف MAXFIBER 1 و میلگرد در بتن سقف با ضخامت متوسط 10 سانتیمتر

مقدار مصرف الیاف MAXFIBER 1 در بتن

مقایسه مقدار مصرف حدودی الیاف MAXFIBER 2 و میلگرد در بتن سقف با ضخامت متوسط 10 سانتیمتر

مقدار مصرف الیاف MAXFIBER 2 در بتن

مقایسه مقدار مصرف حدودی الیاف MAXFIBER M و میلگرد در بتن سقف با ضخامت متوسط 10 سانتیمتر

مقدار مصرف الیاف MAXFIBER M در بتن

​مقدار مصرف الیاف پ پ ( پلی پروپیلن ) در بتن های الیافی و بتن 

مقدار مصرف الیاف پلی پروپیلن در بتن

بتن الیافی ؛ راهکاری بسیار مهم جهت بالا بردن کیفیت بتن و همزمان پایین آوردن هزینه ها

با گذشت زمان و افزایش جمعیت دنیا نیاز به پیشرفت در زمینه ساخت‌وساز، نگهداری و مقاوم‌سازی سازه‌های موجود و استفاده از تکنولوژی‌های نوین بیش از پیش احساس می‌شود. علاوه بر این لزوم ساخت سازه‌های مقاوم در برابر زلزله به دلیل افزایش لرزه‌خیزی کشورهای دنیا بیشتر احساس می‌شود. از جمله تکنولوژی‌های نوین که جایگاه ویژه‌ای در ساخت‌وساز به خود اختصاص داده، افزودنی‌های بتن و الیاف تقویت‌کننده در غالب بتن الیافی می‌باشد. استفاده از الیاف بتن باعث بهبود خواص مطلوب بتن، همچون مقاومت آن می‌گردد و در بعضی موارد با کاهش وزن بتن ، مصالح بسیار سبکی را فرا راه مهندسین بنا قرار می‌دهد.​​​​​​​
بتن الیافی در حقیقت نوعی کامپوزیت است که با بکارگیری الیاف تقویت‌کننده داخل مخلوط بتن، مقاومت کششی فوق‌العاده افزایش می‌یابد. این ترکیب کامپوزیتی، یکپارچگی و پیوستگی مناسبی داشته و امکان استفاده از بتن به عنوان یک ماده شکل‌پذیر جهت تولید سطوح مقاوم پر انحنا را فراهم می‌آورد. بتن الیافی از قابلیت جذب انرژی بالایی نیز برخوردار است و تحت اثر بارهای ضربه‌ای به راحتی ازهم پاشیده نمی‌شود. شاهد تاریخی این فن‌آوری، کاربرد کاه‌گل در بناهای ساختمان به جاب الیاف بتن است. در واقع بتن الیافی نوع پیشرفته این تکنولوژی می‌باشد که الیاف طبیعی و مصنوعی جدید، جانشین کاه و سیمان جانشین گل بکار رفته در کاه‌گل شده است.
بتن الیافی خواص مناسبی همچون شکل‌پذیری بالا، مقاومت فوق‌العاده، قابلیت جذب انرژی و پایداری در برابر ترک خوردن را دارا می‌باشد که متناسب با آن‌ها می‌توان موارد کاربرد فراوانی برای آن یافت.
مقاومت فشاری فوق‌العاده بالا از بتن الیافی با استفاده از دانه‌بندی مناسب که به طور همگن مخلوط شده باشند، بدست می آید. از سوی دیگر، افزایش نیروهای کششی / خمشی، شکستگی و کنترل آسیب به طور عمده به دلیل تقسیم به طور تصادفی از فیبرهای تقویت کننده در اختلاط حاصل می‌شود.
در نتیجه بسیاری از تحقیقات انجام شده روی بتن الیافی ، نشان می‌دهد که FRC در شرایط بارگذاری دینامیکی نسبت به سایر انواع بتن‌ها ویژگی‌های کنترل آسیب فوق‌العاده‌ای دارد.
بطور مثال در ساخت کف سالن‌های صنعتی، می‌توان از الیاف بتن به جای آرماتور که متداول است سود جست. بتن الیافی از بهترین مصالح مورد استفاده در ساخت بناهای مقاوم در برابر ضربه، همچون سازه پناهگاه‌ها و انبارهای نگهداری مواد منفجره به شمار می‌رود و بناهای شکل‌گرفته از بتن الیافی قابلیت فوق‌العاده‌ای در جذب انرژی ضربه دارد. همچنین در ساخت باند فرودگاه‌ها به خوبی می‌توان از الیاف بتن کمک گرفت. موارد دیگری از بکارگیری بتن الیافی ، ساخت قطعات پیش ساخته ساختمانی همچون پانل‌ها و یا پاشش بتن روی سطح انحنای یک سازه می‌باشد. علاوه بر موارد یاد شده می‌توان از ​​​​​​​مزایایی همچون عایق بودن سازه در برابر صدا و سرعت بالای اجرا الیاف بتن نیز بهره‌مند گردید.

مزایای استفاده از الیاف بتن در کفسازی ها و بتن سقف ها :

 - افزایش مقاومت بتن با الیاف بتن در برابر ضربه و سایش .
 - الیاف بتن باعث کاهش ترک های ریز ناشی از جمع شدگی در سنین اولیه و حاصل از نشست می شود .
 - اضافه کردن الیاف بتن به بتن باعث افزایش مقاومت بتن در برابر سیکلهای انبساط و انقباض می شود .
 - استفاده از الیاف بتن باعث کاهش نفوذپذیری و افزایش دوام بتن می شود .
 - به کار بردن الیاف بتن باعث تقویت بتن و افزایش مقاومت در برابر فرسایش وخوردگی می شود .
 - استفاده از الیاف بتن باعث کاهش نیروی انسانی وکاهش زمان اجرای پروژه می شود .

موارد کاربرد الیاف بتن در بتن :

 - الیاف بتن قابل استفاده در بتن سقف های عرشه فولادی است .
 - الیاف بتن در  کفسازی انبارها ، سالن های صنعتی تولید ، باند فرودگاه ، اماکن نظامی و نیروگاهها و… کاربرد فروان دارد .
 - الیاف بتن در بتن ریزی انواع عرشه بتنی پل ها و… کاربرد دارد .
 - تولید بتن با مقاومت ضربه ای و سایشی بالا با استفاده از الیاف بتن
 - تولید بتن با قابلیت تحمل و مقاومت در دماهای بالا و افزایش مقاومت در برابر آتش سوزی با استفاده از الیاف بتن
 - احداث سازه های بتنی نظامی و هسته ای و… با استفاده از الیاف بتن
 - الیاف بتن جایگزین مناسب بعنوان تمام ویا بخشی ازمیلگرد های حرارتی و مش های فلزی در کف سازی ها و… است .
 - الیاف بتن در ساخت لاینینگ تونل و ساخت قطعات پیش ساخته بسیار کاربرد موثری دارد .

سقف ساختمان های کوچک ( با زیر بنای 500 تا 1000 متر مربع ) تا متوسط ( با زیر بنای زیر 2500 متر مربع ) عمدتاً سقف های تیرچه بلوک ( یونولیت ) در سازه های بتنی و عرشه فولادی یا کامپوزیت در سازه های فلزی می باشند .

1- استفاده از الیاف بتن در سقف های تیرچه بلوک ( یونولیت ) یا مشابه آن :
در این نوع سقف ها پس از اجرای تیرچه ها و یونولیت ها ( بلوک های سقفی ) نوبت به قراردادن میلگردهای حرارتی سقف می رسد که عمدتاً میلگرد 20@6 یا  15@6  ( 2.5 کیلوگرم در هر متر مربع ) و یا میلگرد  20@8 استفاده می شود ( 4 کیلوگرم در هر متر مربع ) که هزینه خرید و اجرای میلگرد قطر 6 در هر متر مربع در حدود 125/000 ريال و میلگرد 8 در هر متر مربع حدود 190/000 ريال می باشد ( تاریخ محاسبه 10 شهریور 1398 ) و ضخامت متوسط بتن در این نوع سقف ها حدود 6 سانتیمتر می باشد که با استفاده از الیاف بتن ( بتن الیافی ) :

1-1- بتن الیافی با استفاده از الیاف بتن فورتا ( ماکروسنتتیک چند رشته ای در هم تنیده استاندارد ) :

استفاده از الیاف بتن فورتا یا الیاف بتن چند رشته ای در هم تنیده در بتن الیافی به جای میلگرد حرارتی 20@6 ( 125/00 ريال ) مقدار  1 کیلوگرم در متر مکعب بتن ( برای ضخامت 6 سانتیمتر 60 گرم در هر متر مربع سقف ) ( 57/000 ريال ) و به جای میلگرد 20@8 ( 190/000 ريال ) مقدار 1.4 کیلوگرم در متر مکعب بتن ( برای ضخامت 6 سانتیمتر 84 گرم در هر متر مربع سقف ) ( 79/800 ريال )  استفاده می شود .

2-1- مقایسه هزینه بتن الیافی با استفاده از الیاف بتن فورتا در هر متر مربع با بتن و میلگرد حرارتی :

مشاهده می شود که هزینه های بتن الیافی با کیفیتی بالاتر از بتن با میلگرد حرارتی در حدود 52% تا 58% پایین تر می آید و قیمت تمام شده سقف تیرچه بلوک ( یونولیت ) بین متری 68/000 ريال تا 110/200 ريال پایین می آید .

3-1- بتن الیافی با استفاده از الیاف بتن فلزی :

​​​​​​​
استفاده از الیاف بتن فلزی در بتن الیافی به جای میلگرد حرارتی 20@6 ( 125/00 ريال ) مقدار  10 کیلوگرم در متر مکعب بتن ( برای ضخامت 6 سانتیمتر 600 گرم در هر متر مربع سقف ) ( 73/200 ريال ) و به جای میلگرد 20@8 ( 190/000 ريال ) مقدار 14 کیلوگرم در متر مکعب بتن ( برای ضخامت 6 سانتیمتر 840 گرم در هر متر مربع سقف ) ( 102/480 ريال )  استفاده می شود .


2-1- مقایسه هزینه بتن الیافی با استفاده از الیاف بتن فلزی در هر متر مربع با بتن و میلگرد حرارتی :

مشاهده می شود که هزینه های بتن مسلح به الیاف بتن فلزی با کیفیتی بالاتر از بتن با میلگرد حرارتی در حدود 41% تا 46% پایین تر می آید و قیمت تمام شده سقف تیرچه بلوک ( یونولیت ) بین متری 51/800 ريال تا 87/520 ريال پایین می آید .​​​​​​​
​​​​​​​
​​​​​​​

استفاده از الیاف بتن در سقف های عرشه فولادی :​​​​​​​ 

در این نوع سقف ها پس از اجرای ورق ها و گلمیخ و میلگردهای آتش نشانی ( در صورت وجود ) نوبت به اجرای میلگردهایی که نزدیک به سطح هستند می رسد ، که عمدتاً از میلگردهای 20@6 ، 15@6 ، 20@8 ، 15@8 ، 20@10 ، 15@10 و 20@12 یا 15@12 استفاده می شود که البته میلگردهای اجرا شده در سقف عرشه فولادی به یکی از دلایل زیر می باشد :

الف - آرماتورهای افت و حرارتی
ب - مقاومت در برابر لنگر مثبت در صورتی که از عملکرد کششس ورق فولادی صرفنظر شود 
ج - مقاومت در برابر لنگر منفی در دهانه های ممتد و کنسول ها
د - بارهای متمرکز و یا بازشوها
برای بالابردن کیفیت بتن و کنترل بیشتر ترکهای حرارتی به جای میلگرد حرارتی در این نوع سقف ها می توان از الیاف بتن استفاده نمود که مقدار مصرف حدودی الیاف در بتن الیافی در جدول زیر آورده شده است .

 سقف عرشه فولادی با ضخامت متوسط حدودی 10 سانتیمتر بتن​​​​​​​

3- سقف های کامپوزیت :

لطفاً جهت محاسبه مقدار مصرف الیاف در بتن الیافی سقف های کامپوزیت با کارشناسان فنی فروشگاه دیجی کف تماس حاصل نمایید .

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش