Clicky

۰
سبد خرید
کفسازی
درخواست مشاوره

واتس اپ دیجی کف

پرگاس سازه

کفسازی​​​​​​​

بتن پولیشی

کف‌پوش بتنی پولیش شده دارای ظاهری براق و آینه مانند می‌باشد. روش‌های طراحی برای بتن پولیش شده بسیار گسترده هستند. می‌توانید تقریباً هر رنگی را برای آن انتخاب کنید، الگوهایی را با برش‌های اره‌ای ایجاد کنید، یا قبل از پولیش کردن ذرات یا اشیای زیبا و جالب‌توجهی را در آن‌ها جای دهید. همچنین می‌توان انعکاس دهندگی کف را با استفاده از درجات مختلفی از پولیش زدن بتن کم‌ و زیاد کرد. بتن پولیش شده محبوبیت زیادی در بازار ساخت‌وساز دارد زیرا حفظ و نگهداری آن آسان است. برای نگهداری این کف‌های پولیش شده، تنها به یک گردگیری و گاهی شستن با مواد شوینده نیاز است. به بیان ساده می‌توان گفت که پولیش کردن بتن مانند سمباده کشیدن چوب است. از دستگاه‌های پولیشر بتن با کار سنگینی که دارای گریند یا درجه‌ی زبری کم به زیاد با سگمنت‌های آغشته به الماس یا ورقه‌هایی (مانند سمباده‌ی کاغذی) هستند، برای خرد کردن تدریجی سطوح در درجات درخشندگی و صیقل مطلوبی استفاده می‌شود.​​​​​​​

کفپوش بتنی دکوراتیو ، بتن پولیش شده ای است که در طی فرایند پولیش کردن بتن به یک سطح زیبا با مقاومت سایشی بسیار بالا و نفوذ پذیری بسیار پایین تبدیل شده است . متنوع بودن در طرح و شکل و رنگ ، تعمیر پذیری آسان و اقتصادی بودن نسبت به کفپوش های رزینی با عث برتری کفپوش بتن پولیشی شده است . در طی مراحل ساخت کفپوش های بتن پولیشی از سیلر بتن به منظور سخت شدن و محافظت سطوح بتنی استفاده می شود . با توجه به واکنش شیمیایی آن با ذرات آهکی معلق ، در بتن تولید کریستال می شود که سطوح بتنی را در مقابل نفوذ مایعات و آلودگی ها از قبیل چربی ها محافظت می نماید . ​​​​​​​

فرآیند پولیش زدن

این فرآیند با استفاده از سگمنت‌ها (تکه‌ها) الماس زبر که به یک قالب یا چهارچوب فلزی متصل هستند، آغاز می‌شود. زبری این سگمنت‌ها برای از بین بردن حفره‌های بسیار کوچک، لکه‌ها و نقایص یا لایه‌های پوششی سبک و نازکی از کف در فرآیند آماده‌سازی برای صیقل دادن نهایی کافی است. بسته به شرایط بتن، به‌طورکلی این سمباده زنی سخت اولیه، یک فرایند سه تا چهار مرحله‌ای است. مراحل بعدی شامل سمباده زنی ملایم‌تر سطح بتن با استفاده از مواد ساینده‌ی بر پایه‌ی الماس می‌شود که در یک قالب یا چهارچوب پلاستیکی یا رزینی جای‌ داده شده است. کارکنان از گریند کوچک‌تری از دیسک‌های پولیش (فرآیندی بنام لپینگ) استفاده می‌کنند تا کف به درخشندگی مورد نظر برسد. برای پرداختی با بیشترین درخشندگی، ممکن است از یک ذره‌ی ساینده‌ی نهایی شماره 1500 یا ریزتر استفاده کنند. کارکنان با تجربه در امر پولیش زدن، با نگاه کردن به سطح روی کف و مقدار ماده‌ای که ساییده و برداشته‌ شده است، می‌دانند که چه زمانی گریند (میزان زبری) کمتر بعدی باید عوض شود. در طی پولیش زدن، یک سیلر (ماده‌ی پوشاننده) اشباع کننده‌ی داخلی اعمال می‌شود. این سیلر به درون بتن نفوذ می‌کند و با چشم غیر مصلح غیرقابل رؤیت است. این کار نه‌تنها از کل قسمت‌های بتن محافظت می‌کند، بلکه همچنین بتن را سخت و متراکم‌تر می‌سازد. با این روش دیگر نیازی به انجام یک روکش معمولی نیست که کار حفظ و نگهداری آن را تا حد قابل‌ توجهی کاهش می‌دهد (در مقابل وقتی‌که یک روکش روی آن قرار داده‌اید). بعضی از پیمان‌کاران، در طی مرحله‌ی نهایی پولیش زنی، یک ماده‌ی ترکیبی پولیش کننده‌ی تجاری را روی سطح پهن می‌کنند تا کمی درخشندگی بیشتری به کف بدهند. این مواد ترکیبی همچنین هرگونه پسمانده‌ای را که در طی فرآیند پولیش زنی باقی روی سطح کار باقی‌مانده است تمیز می‌کند و درنتیجه یک سطح پرداخت‌ شده‌ی مقاوم در برابر گرد و خاک را باقی می‌گذارد. می‌توانید بتن را با استفاده از روش مرطوب یا خشک پولیش‌کاری کرد.
 ​​​​​​​

اگرچه هر یک از این روش‌ها مزایای خود را دارند، پولیش خشک روشی ست که امروزه بیشتر به خاطر سرعت و راحتی بیشتر آن و همچنین سازگاری آن با محیط، در صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. در پولیش مرطوب، از آب برای سرد کردن مواد ساینده‌ی بر پایه‌ی الماس و نیز پاک کردن گرده‌های سمباده زنی و سایش استفاده می‌شود. مزیت عمده‌ی این روش، مرتب و تمیز کردن سطح است. در پولیش مرطوب مقدار فراوانی دوغاب ساخته می‌شود که کارکنان باید آن را در شیوه‌ای سازگار با محیط‌ زیست جمع و پهن کنند. در روش پولیش خشک، نیازی به آب نیست. در عوض، دستگاه پولیش کننده‌ی کف (پولیشر) به‌صورت سیستم محدود کننده‌ی گرد و خاک ساخته و نصب‌ شده است که همه‌ی آلودگی‌ها را عملاً به داخل می‌مکد.بسیاری از پیمان کاران از ترکیب هر دو روش پولیش‌کاری خشک و مرطوب استفاده می‌کنند. معمولاً از پولیش خشک برای مراحل سمباده زدنی و ساییدن استفاده می‌شود، وقتی‌که مقدار بتن بیشتری قرار است پولیش و ساییده شود. وقتی سطح صاف‌تر شد و کارکنان مواد ساینده‌ی بر پایه‌ی الماس متصل به قالب فلزی را به موادی متصل به قالب رزینی تغییر دادند، روش پولیش را کلاً به پولیش مرطوب تغییر می‌دهند.​​​​​​​


روند فرآیند پولیش‌کاری​​​​​​​

مرحله‌ به‌ مرحله:. از بین بردن لایه‌هایی از مواد یا ذرات آغشته به سطح (برای لایه‌های ضخیم‌تر، از یک ماده ساینده بر پایه‌ی الماسی با گریند 16 یا 20 یا ابزاری زبرتر و ساینده‌تر که مخصوص برداشتن پوشش‌ها هستند استفاده می‌شود (.
. درزگیری ترک‌ها و اتصالات با رزین یا ماده پرکننده‌ی نیمه سخت دیگر
. سایش سطح با الماس متصل به قالب فلزی با گریند 30 یا 40
. سایش سطح با الماس متصل به قالب فلزی با گریند 80
. سایش سطح با الماس متصل به قالب فلزی با گریند150(در صورت تمایل، با گریند بیشتر) .
. استعمال یک ماده‌ی سخت‌کننده‌ی شیمیایی برای متراکم و فشرده کردن بتن .
. پولیش زنی با یک الماس متصل به قالی رزینی با گریند 100 یا 200، یا ترکیبی از هر دو .
. پولیش زنی با یک الماس متصل به قالی رزینی با گریند 400 .
. پولیش زنی با یک الماس متصل به قالی رزینی با گریند 800 .
. پرداخت‌کاری با یک الماس متصل به قالب رزینی با گریند 1500 یا 3000 (به میزان درخشندگی موردنظر بستگی دارد ) .
. گزینه‌ی اختیاری: می‌توان از یک‌لایه‌ی ضدلک برای محافظت از سطح پولیش شده و نگهداری آسان‌تر آن استفاده کرد.

آیا همه‌ی بتن را می‌توان پولیش کرد؟

تقریباً همه‌ی کف‌پوش‌هایی را که ساختاری بتنی دارند، چه جدید یا قدیمی را می‌توان پولیش کرد، اما برخی استثناء وجود دارد. برای کف‌های جدید، برای رسیدن به نتایجی مطلوب، نیازی به هیچ طراحی مختلط و ویژه‌ای نیست. اگرچه، برای اطمینان از عمل‌آوری مناسب کف‌پوش بتنی، باید کف‌پوش حداقل 28 روز قبل از شروع کار پولیش زنی در جای مورد نظر قرار بگیرد. در بعضی اماکن مانند انبار و خرده‌فروشی که قرار است کف‌پوش‌هایشان را بعد از قرار دادن آن روی کف سطح پولیش کنند، ممکن است برای کاهش مراحل مورد نیاز پولیش‌کاری، یک کف‌پوشی با حداکثر صافی و جلای ممکن را نصب کنند. کفپوش‌های موجود معمولاً به کمی آماده‌سازی سطح قبل از پولیش‌کاری نیاز دارند تا گردوخاک، چربی، لایه‌ها یا لکه‌ها از روی آن برداشته شوند. اگرچه، کف‌پوش‌هایی که موجدار هستند، به ترمیم خیلی بیشتری نیاز دارند یا آن‌قدر متخلخل (حفره‌دار) هستند که برای پولیش‌کاری گزینه‌ی مناسبی نیستند. یک پیمانکار باتجربه معمولاً می‌تواند مناسب بودن کف‌پوش را تعیین کند  بهترین راه اجرای بتن کف با ماله پروانه و سپس اجرای پولیش روی آن است البته روش های مختلفی برای اجرای کف بتنی وجود دارد مانند روش خشکه پاش و روش ملاتی که به زیبایی هر چه بیشتر کف ها در اجرای بتن پولیشی کمک می کند .​​​​​​​

آیا کفپوش‌های بتنی پولیش شده، لیز هستند؟

کف‌پوش‌های بتنی پولیش شده شاید مانند شیشه صاف و شفاف باشند، اما راه رفتن روی آن‌ها خطری ندارد ، البته تا زمانی که تمیز و خشک نگه‌داشته شوند. به‌علاوه، لیزی این کف‌پوش‌ها کمتر از مشمع جلا داده‌ی کف اتاق (نوعی کف‌پوش) یا سنگ مرمر پولیش شده می‌باشد. اگرچه در اماکن عمومی که رفت و آمد در آنجا زیاد است، جلوگیری از حوادثی مانند سرخوردن و افتادن، بالاترین اولویت است.
​​​​​​​
​​​​​​​در اینجا به چند نکته برای بهتر کردن مقاومت کفپوش‌های بتنی پولیش شده در برابر لیز خوردن در این محیط‌ها اشاره خواهیم کرد:
​​​​. کفپوش‌های پولیش شده را عاری از چربی، روغن و آب راکد نگه‌ دارید. تمیزکاری روزانه‌ی کف به‌طور منظم انجام شود و انواع لکه‌ها و آشغال ریخته شده را باید در اسرع وقت از روی کف‌پوش پاک کرد.
. از یک شوینده‌ی ضد لغزندگی استفاده شود. این محصولات حاوی افزودنی‌های مخصوصی هستند که برای بهبود اصطکاک و ایمن‌تر کردن سطوح خیس طراحی و ساخته‌ شده‌اند. این مواد را باید به‌صورت دوره‌ای روی سطح به‌کاربرد اما می‌توان آن‌ها را به‌آسانی در طی تمیزکاری روزانه نیز استفاده کرد.
. از یک لایه یا پوشش سیلر می‌توان برای بتن پولیش شده استفاده کرد که دارای ماده‌ی افزودنی با گریند ضد لغزندگی است. این مواد را قبل از استعمال، به‌آسانی با سیلر مخلوط می‌کنند تا میزان اصطکاک افزایش یابد، بدون آنکه در ظاهر سطح پولیش شده اختلال وارد کند.
. برای کفپوش‌های بتن پولیشی به کار رفته در فضاهای نمایشگاهی یا مناطقی کم رفت‌وآمد، از تشکچه‌های لاستیکی یا قالیچه‌هایی در ورودی‌های پر رفت‌وآمد استفاده می‌شود.

 مزایای بتن پولیش شده 

مزایای کف‌پوش بتنی پولیش شده (بتن دکوراتیو) برای ساختمان‌های مسکونی​​​​​​​

. مقرون‌ به‌ صرفه: وقتی‌که از یک تخته یا قالب بتنی برش داده‌ شده و آماده به‌عنوان سطح کف‌پوش پرداخت‌کاری شده استفاده می‌شود، دیگر به مواد و کف‌پوش‌های سنتی و قدیمی نیازی نیست.
. دوام و طول عمری طولانی: بتن دکوراتیو، مانند مواد دیگر، نسبت به صدمات و خرابی آسیب‌پذیر نیستند و نیازی به تعویض آن‌ها نیست.
. تمیز کردن آسان: گردوخاک و دیگر آلاینده‌ها روی آن‌ها باقی نمی‌ماند.
. در انواع طرح و رنگ موجود می‌باشند.

مزایای کف‌پوش بتنی پولیش شده (بتن دکوراتیو) برای فروشگاه‌ها و مغازه‌ها:​​​​​​​

مقرون‌به‌صرفه: استفاده از یک تخته یا قالب بتنی برش داده‌شده و آماده به‌عنوان سطح کف‌پوش پرداخت‌کاری شده، مقرون‌به‌صرفه تر است و هزینه‌های نگهداری از آن نیز پایین است
. در برابر حجم بالای رفت‌وآمد، مقاوم‌تر است، با این نوع کف‌پوش، مغازه‌دارها می‌توانند بجای همه‌ی قسمت‌های فروشگاه، فقط راه‌های ورودی فروشگاه را تمیز و نگهداری کنند و دیگر نیازی نیست قفسه‌های بزرگ فروشگاه را برای جلا دادن و تمیز کردن جابجا کنند که این خود در زمان و هزینه صرفه‌جویی خواهد کرد.
. مراقبت کمتر و طول عمر بیشتر: تمیز کردن کف‌پوش‌های بتنی پولیش شده آسان است و تنها گاهی به طی کشیدن و کهنه‌ی مرطوب کشیدن نیاز دارند. همچنین دیگر نیازی به موم زدن یا آغشته کردن سطح به مواد جلا دهنده و درنتیجه به کار، زمان و هزینه برای استعمال آن‌ها نیست. سطح صاف و براق کف‌پوش‌های بتنی پولیش شده، در برابر جای چرخ‌های لیفتراک و لکه‌های چربی و آلودگی‌های شیمیایی مقاوم است.
مقاوم در برابر مشکلات انتقال رطوبت: بتن پولیش به کف اجازه می‌دهد تا نفس بکشد و باعث از بین رفتن مشکلاتی می‌شود که هنگام استفاده از کف‌پوش‌هایی که کف را کاملاً می‌پوشانند، به وجود می‌آیند، مانند تیلت و غیره.
. انعکاس دهندگی بالا نور: این ویژگی برای کف ساختمان‌ها اداری، هتل‌ها، رستوران‌ها و دیگر مکان‌های عمومی که می‌خواهند نمایی درخشان، تمیز و حرفه‌ای داشته باشند، حائز اهمیت است. با این روش همچنین نیاز به استفاده از تجهیزات نورپردازی ساختگی کاهش می‌یابد و ازاین‌رو در مصرف برق صرفه‌جویی خواهد شد.
. یک روش بادوام و مقاوم برای کف‌پوش است: بتن پولیشی به روکش‌ها، پاک‌کننده‌ها یا چسب‌های خطرناک نیاز ندارد.

فروشگاه آنلاین محصولات کف سازی دیجی کف این امکان را به شما می دهد با آگاهی بیشتر و مناسب با نیازتان بهترین خرید را از محصولات ساختمانی  داشته باشید .​​​​​​​

تهیه و تنظیم : www.digikaf.com​​​​​​​​​​​​​​

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید