Clicky

۰
سبد خرید
کفسازی
درخواست مشاوره

واتس اپ دیجی کف

روان کننده بتن 

کارفرمای محترم آیا می دانید استفاده از آب برای بالابردن روانی بتن باعث افت شدید مقاومت فشاری بتن و ایجاد ترک در بتن می شود ؟
با توجه به توصیه ها و دستورالعمل های تولید و اجرای بتن در کشور مصرف روان کننده بتن در مواردی که می خواهیم کارایی و اسلامپ بتن را افزایش دهیم الزامیست و مصرف آب به جای روان کننده تاثیرات بسیار نامطلوبی در کیفیت بتن می گذارد ، روان کننده بتن محصولی است که باعث افزایش اسلامپ ( روانی ) بتن بدون افزودن آب به بتن می شود در نتیجه بدون بالا بردن نسبت آب به سیمان ( که باعث افت مقاومت فشاری بتن و افزایش نفوذپذیری بتن می شود ) کارایی بتن بالاتر می رود ، یعنی وقتی از روان کننده بتن استفاده می کنیم ، ترک کمتری در بتن ایجاد می شود و بتنی توپرتر و با مقاومت فشاری بالاتر خواهیم داشت ، مطالعات گسترده در کشور امریکا نشان داده است که این امر بر دوام و طول عمر بتن نیز تاثیر زیادی دارد و با استفاده از روان کننده مناسب می توان عمر سازه بتنی را نیز افزایش  داد .
​​​​​​​به همین منظور دیجی کف انواع روان کننده بتن ، فوق روان کننده بتن و ابر روان کننده های بتن بر پایه پلی کربوکسیلات اتر ، نفتالین سولفونات و لیگنو را تولید و با ارایه مشاوره رایگان به کارفرمایان محترم تضمین می نماید که روان کننده ای مناسب بتن شمارا در کمترین زمان با قیمتی مناسب برای شما ارسال نماید ، لذا جهت آشنایی با مقدار مصرف روان کننده ها اینجا و خرید روان کننده بتن مورد نظرتان اینجا کلیک نمایید .


خرید اینترنتی روان کننده بتن ، مزایا و معایب روان کننده بتن ، قیمت روان کننده بتن آبادگران ، فوق روان کننده بتن شیمی ساختمان ، خواص فوق روان کننده بتن ، موارد استقاده روان کننده بتن ، نحوه استفاده از روان کننده بتن ، معایب روان کننده بتن

، فوق روان کننده و ابرروان کننده بتن 

مقدار مصرف روان کننده بتن :

این سوال بسیاری از کارفرمایان گرامی است که مقدار مصرف روان کننده بتن چه مقدار است و چگونه می توان بهترین روان کننده بتن را برای بتن پروژه خود تامین نماییم ؛ در جواب این سوال مهم باید نسلهای مختلف روان کننده های بتن را بشناسیم که توصیه می شود حتماً بخش بعدی به صورت کامل مطالعه گردد تا برای همیشه بدانیم که از چه نسلی از روان کننده بتن باید استفاده نماییم ، زیرا هر چقدر از نسل روان کننده بتن جدیدتر استفاده نماییم قدرت روان کننده بتن ما بیشتر و مقدار مصرف آن کمتر خواهد شد ولی در صورتیکه پایه ( نسل ) روان کننده بتن ما عوض شود درصد هوای داخل بتن نیز تغییر می کند که عامل بسیار تعیین کننده ای در مقاومت فشاری بتن است .
مساله مهم دیگر اسلامپ و عیار بتن ورودی به کارگاه و اسلامپ مورد نیاز ما برای بتن ریزی است ، بطور مثال بتن با عیار 400 سیمان و اسلامپ ورودی به کارگاه 7 می باشد و ما برای اجرای بتن سقف ها نیاز به اسلامپ 12 تا 14 داریم که به علت پایین آمدن مقاومت فشاری بتن و ایجاد ترک های زیاد مجاز به افزودن آب به بتن جهت بالا بردن اسلامپ بتن نمی باشیم ، برای انتخاب روان کننده بتن چه گزینه هایی داریم ؟ بله در قسمت نسل های مختلف روان کننده ها توضیح دادیم که فوق روان کننده بتن بر پایه نفتالین سولفونات و یا ابر روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات اتر انتخاب مناسبی می باشد که با توجه به توضیحات و مشخصات فنی محصول می توانیم یک فوق روان کننده بتن بر پایه نفتالین سولفونات با دز مصرف 0/6 تا 0/8 درصد مصرف سیمان ( 2/4 تا 3/2 کیلوگرم در متر مکعب بتن ) یا یک ابر روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات اتر با مقدار مصرف 0/3 تا 0/4 درصد وزن سیمان ( 1/2 تا 1/6 کیلوگرم در متر مکعب بتن ) استفاده نماییم . در اینجا مساله بسیار مهم این است که اگر دقت کنیم مقدار مصرف ابر روان کننده بتن پلی کربوکسیلاتی تقریباً نصف مقدار مصرف توصیه شده فوق روان کننده بتن نفتالینی است که حتی اگر قیمت فوق روان کننده بتن پلی کربوکسیلاتی تا 80% گرانتر از فوق روان کننده بتن نفتالینی باشد به علت مصرف نصف در کل از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است پس همیشه روان کننده بتن ارزانتر ؛ اقتصادی تر نمی باشد و به خاطر مصرف بسیار بیشتر مقرون به صرفه نیست .
توصیه ما به شما کارفرمای محترم این است که با کارشناسان فنی مجموعه دیجی کف تماس حاصل نمایید تا از مشاوره رایگان ما در این زمینه بهره مند گردید .

نسلهای مختلف روان کننده بتن :

روان کننده بتن نسل اول که در دهه 1930 میلادی به صورت گسترده مورد مصرف قرار گرفت بر پایه لیگنو سولفونات بود و با توجه به عملکردش در بتن خاصیت دیرگیری داشت و از معایب این نسل روان کننده بتن ، مقدار مصرف بالا و محدودیت مصرف در فصول سرد سال به علت دیرگیری و پایین آوردن مقاومت فشاری بتن سخت شده بود .
روان کننده بتن نسل دوم که در دهه 1960 میلادی تولید شد بر پایه ملامین سولفونات و نفتالین سولفونات ها بود که به فوق روان کننده بتن و یا کاهنده قوی آب در بتن معروف شد ، این فوق روان کننده بتن با اینکه قویتر از نسل اول بود ولی باز هم دیرگیر بوده و مصرف آن در فصول سرد سال محدودیت داشت و همچنین به دلیل نوع ساختار پلیمری این نوع فوق روان کننده بتن باید حتماً قبل از مصرف در بتن با سیمان مصرفی از لحاظ سازگار بودن آزمایش می شد .
روان کننده بتن نسل سوم که به فوق روان کننده بتن قوی و یا ابر روان کننده بتن معروف هستند بر پایه پلی کربوکسیلات اتر می باشند و کاهنده بسیار قوی آب در بتن هستند و برای نسبت های آب به سیمان زیر 0.4 کاربرد دارند و باعث افزایش مقاومت فشاری بتن و کارایی بالا به طور همزمان می شوند . همچنین این نوع ابر روان کننده بتن بخاطر حباب زایی کمتر در بتن ، باعث عدم نفوذپذیری در بتن می شود .
​​​​​​​

​تاثیر روان کننده بتن بر بتن تازه و سخت شده :

استفاده از روان کننده بتن باعث کاهش آب اختلاط در بتن تازه و پایین آمدن نسبت w/c می شود و همچنین باعث کاهش افت اسلامپ بتن تازه ، افزایش خاصیت پمپ پذیری و ماله پذیری بتن ، افزایش کارایی بتن تازه ، کاهش مشکل آب انداختگی در بتن ، یکنواختی در تولید بتن ، به تاخیر انداختن گرمای هیدراتاسیون اولیه بتن و جلوگیری از جمع شدگی خمیری بتن تازه می شوند .
استفاده از این نوع روان کننده بتن در بتن سخت شده نیز باعث افزایش چشمگیر مقاومت فشاری بتن ، افزایش اندک مقاومت خمشی بتن ، کاهش نفوذپذیری و تخلخل بتن و افزایش دوام بتن سخت شده می شود .

انواع روان کننده بتن بر اساس تاثیر بر سرعت گیرش بتن تازه :

1- روان کننده بتن دیرگیر یا کند گیر : 
​​​​​​​این نوع روان کننده بتن بیشتر در فصول گرم سال و در بتن ریزی های حجیم استفاده می شود و دلیل استفاده از این نوع روان کننده بتن می تواند کاهش دمای هیدراتاسیون بتن در بتن ریزی های حجیم و یا افزایش زمان کارپذیری بتن تازه در فصول گرم سال باشد و نوع سیمان مصرفی در بتن نیز بسیار تاثیر گذار می باشد ، لذا حتماً جهت تهیه روان کننده بتن دیرگیر از مشاوره رایگان ما بهره بگیرید .

2- روان کننده بتن نرمال :
​​​​​​این نوع روان کننده بتن همانطور که از نامش پیداست نه دیرگیر می باشد و نه زودگیر و با توجه به افزودنی هایی که در خود دارد روند هیدراتاسیون سیمان را مقداری تسریع می کند تا اثر ذاتی دیرگیر روان کننده بتن را خنثی نماید و مدت زمان گیرش بتن 1+ ساعت بیشتر از زمان گیرش بتن بدون روان کننده بتن است .


3- روان کننده بتن زودگیر :
​​​​​​​جهت خنثی کردن اثر ماهوی روان کننده بتن افزودنی زودگیر به این نوع روان کننده بتن اضافه می شود که مقدار زودگیری این محصول بسته به شرایط آب و هوایی و حجم بتن ریزی و نوع سیمان مصرفی متغیر است ولی در کل مصرف این نوع فوق روان کننده بتن باعث تسریع در گیرش بتن می شود و مناسب برای اجرای قسمت هایی از سازه بتنی است که زودتر قالب آنها باز می شوند و یا در هوای سرد بتن ریزی انجام شده و بیم آن می رود که بتن یخ بزند ، جهت استفاده در بتن های مسلح حتماً باید از فوق روان کننده بتن و یا ضد یخ بتن بدون کلراید استفاده کرد و بیشترین مصرف این نوع روان کننده بتن در تولید قطعات بتنی پیش ساخته و کانال ها و پوشش های بتنی تونل ها است . 

تهیه و تنظیم : www.digikaf.com

قیمت روان کننده های بتن :

قیمت گذاری روان کننده های بتن به این صورت است که معمولاً هر چقدر نسل روان کننده بتن جدیدتر باشد گرانتر است ( در بعضی مواقع به علل مختلف ممکن است روان کننده نسل پایینتر گرانتر شود که این امر در بازار موقتی است ) و همچنین هر چقدر درصد مواد جامد ( درصد سالید ) آن بیشتر باشد روان کننده گرانتر است ، برای مثال روان کننده بر پایه پلی کربوکسیلات با درصد جامد 42% مواد جامد از روان کننده نفتالین سولفونات که نسل قبلتر می باشد با همین مقدار درصد مواد جامد گرانتر است ، یا یک روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات با مواد جامد 40% گرانتر از یک روان کننده پلی کربوکسیلات با مواد 28% است ولی با توجه به قدرت روان کنندگی خود و اینکه یک ابر روان کننده قوی محسوب می شود و دز مصرف بسیار پایینی دارد در هر متر مکعب از نظر اقتصادی به صرفه تر است .
لازم به ذکر است که عمدتاً روان کننده های بتن با هر پایه ای درصد مواد جامدی بین 20 تا 25 درصد دارند و فوق روان کننده های بتن درصد مواد جامدی بین 28 تا 38 درصد دارند و ابر روان کننده ها درصد مواد جامدی بین 40 تا 50 درصد دارند .
کارفرمای محترم با دیجی کف تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان کارشناسان فنی ما بهره مند شوید ، این مشاوره به شما کمک می کند با هزینه کمتر مصالح با کیفیت تری را انتخاب نمایید .

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش