Clicky

۰
سبد خرید
کفسازی
درخواست مشاوره

واتس اپ دیجی کف

ضد یخ بتن :

ضدیخ بتن یا تسریع کننده گیرش بتن افزودنی است که برای جلوگیری از یخ زدن بتن و تسریع در گیرش اولیه بتن در فصول سرد سال استفاده می شود که ضدیخ بتن از طریق کاهش دما انجماد آب و تسریع در هیدراتاسیون سیمان موجود در بتن از یک سو باعث می شود که آب موجود در بتن در دمای پایین یخ نزند و از سوی دیگر با تسریع عمل هیدراتاسیون سیمان که واکنشی گرماده است کل اجزا بتن را گرم می کند و از یخ زدن آب بتن و کاهش مقاومت اولیه بتن جلوگیری می نماید ، ولی باید دقت کرد که برای افزودن ضد یخ بتن به بتن های مسلح حتماً از نوع بدون کلراید آن استفاده نمود زیرا وجود کلراید باعث خوردگی میلگرد ها و الیاف فلزی موجود در بتن مسلح می شود .

ضدیخ بتن پودری یا ضد یخ بتن مایع ؟

معمولاً ضدیخ بتن پودری دارای یون کلر می باشد و باید در انواع ملات های سیمانی و بتن غیر مسلح استفاده شوند و استفاده از ضدیخ حاوی یون کلر به دلیل خوردگی مصالح فلزی ممنوع می باشد ولی ضدیخ مایع بتن ، هم نوع فاقد یون کلر را در بر می گیرد و هم نوع حاوی یون کلر را پس باید دقت داشته باشیم در صورتی که برای بتن مسلح می خواهیم از ضد یخ استفاده نماییم حتماً از نوع فاقد یون کلر باشد .

مزایای استفاده از ضد یخ بتن در سرما :

​- پایین آوردن نقطه انجماد آب بتن و جلوگیری از یخ زدن و ترک خوردن بتن با استفاده از ضد یخ فاقد کلراید .
- تسریع در عمل هیدراتاسیون سیمان با استفاده از ضدیخ بتن
-  در صورت عدم استفاده از ضدیخ ، آب بتن در دمای 1 درجه سانتیگراد یخ می زند و این مساله باعث توقف هیدراتاسیون سیمان می شود و بتن ما با افت شدید مقاومت فشاری اولیه روبرو می شود از طرفی آب وقتی یخ میزند 9% افزایش حجم پیدا کرده و بتن را از حالت یکنواختی در آورده و باعث ورقه ورقه شدن بتن سخت شده می گردد .
- در صورت استفاده از ضد یخ با کیفیت
بتن می توان عملیات بتن ریزی را حتی در دمای 15- درجه سانتیگراد نیز ادامه داد بدون واهمه از یخ زدن بتن .
- امکان کاهش آب در تولید بتن تا میزان 10% با استفاده از ضد یخ فاقد کلراید .
- بهبود دوام بتن ریخته شده در فصل سرما با استفاده از ضدیخ بتن فاقد کلراید .
​​​​​​​- استفاده از ضد یخ بتن جهت جلوگیری از یخ زدن ملات ماسه سیمان که در نما یا دیوار چینی استفاده می شود .

چرا ضد یخ بتن ارزان نخریم ؟

متاسفانه برخی از کارفرمایان محترم به دلیل عدم آگاهی کامل از مضرات استفاده از ضدیخ ارزان و اینکه در کل استفاده از ضدیخ بتن و هزینه نمودن در این مورد را به صلاح نمی دانند ، باعث تضعیف بتن سازه ای و یا ملات ماسه سیمان جهت نصب نما و دیوار کشی می شوند .
وقتی بتن یخ می زند ممکن است از نظر ظاهری مشکلی نداشته باشد ولی زمانی که جواب آزمایش مقاومت فشاری می آید ، متوجه نقایص جبران ناپذیری در مقاومت فشاری بتن می شوند که در برخی موارد عدم استفاده از ضد یخ مناسب باعث صدور دستور تخریب سازه بتنی از طرف نهادهای تصمیم گیر می شود ، همچنین عدم استفاده از ضد یخ در ملات ماسه سیمان و دوغاب پشت سنگ نما باعث می شود که سیمان موجود در ملات به علت یخ زدگی چسبندگی خود را از دست بدهد که این موضوع دلیل اصلی افتادن سنگ های نما در سالیان بعد خواهد بود ، در نتیجه استفاده از ضد یخ با کیفیت در بتن و ملات سیمانی یک مساله الزامی می باشد و نه یک انتخاب .
​​​​​​​حال این سوال مهم پیش می آید که چگونه ضد یخ بتن با کیفیت را از ضد یخ بی کیفیت تمیز دهیم ، اولین مورد نشان استاندارد ملی است ، مورد دوم داشتن گواهینامه های معتبر و اعتبار برند تولید کننده و در آخر نیز توجه به این مساله که هیچ ارزانی ای بی علت نیست و هیچ گرانی ای بی حکمت .

مقدار مصرف ضد یخ بتن :

مقدار مصرف ضدیخ بتن بستگی به مقدار آب موجود در بتن ، دمای محل بتن ریزی و کیفیت و نوع ضد یخ مصرفی دارد که به تفصیل در مورد آن خواهیم گفت ، در ابتدا باید بدانیم که هر چقدر آب موجود در بتن کمتر باشد احتمال یخ زدن بتن کمتر است و برعکس ، پس باید برای جلوگیری از یخ زدن بتن در فصول سرد سال با استفاده از روان کننده بتن به جای آب برای بالا بردن اسلامپ بتن نسبت آب به سیمان را کاهش دهیم همین مساله به اندازه استفاده از ضدیخ برای جلوگیری از یخ زدن بتن موثر است ، در وهله دوم بهتر است در صورت امکان از وسایل گرمایشی در محل بتن ریزی استفاده نماییم و دمای محل بتن ریزی را بالا ببریم و در صورتیکه این امر ممکن نباشد در ساعتی از شبانه روز بتن ریزی را شروع نماییم که 8 ساعت اول گیرش بتن در گرمترین زمان شبانه روز باشد ، همچنین مهمترین مساله استفاده از ضد یخ با کیفیت است ، همانطور که برای خودرو خود از ضد یخ باکیفیت استفاده می نماییم باید برای بتن نیز از با کیفیت ترین نوع ضد یخ استفاده کنیم زیرا در صورتیکه به هر دلیل بتن یخ بزند باید تخریب گردد و هیچ روش تعمیر یا ترمیمی برای بتن یخ زده وجود ندارد . معمولاً وقتی از ضد یخ بتن با کیفیت استفاده شود مقدار مصرف برای دمای مثبت 5 تا 0 درجه سانتیگراد 1% وزن سیمان و برای دمای 0 تا منفی 5 درجه سانتیگراد 2% وزن سیمان و برای دمای منفی 5 درجه تا منفی 15 درجه سانتیگراد هم 3% وزن سیمان مصرفی از ضد یخ مرغوب بتن استفاده می نماییم و بهتر است در زمان کیورینگ مقطع بتن ریزی شده با مواد کیورینگ نگهداری شود و نه آب سرد . 

انواع مختلف ضد یخ بتن از نظر عملکرد :

نوع اول ضد یخ که به ANTIFREEZ SN و ANTIFREEZ SC شناخته می شوند ضد یخ هایی هستند که تاثیر بر قسمت مایع بتن می گذارند و دمای انجماد آب بتن را پایین می آورند و خواص ضعیف زودگیری نیز بر هیدراتاسیون سیمان و زمان گیرش بتن هم دارند ولی با توجه به خاصیت اصلی خود که پایین آوردن دمای انجماد بتن است ، می توانند به عنوان یک ضد یخ موثر عمل کنند .

نوع دوم ضد یخ که به ANTIFREEZ FS و ANTIFREEZ AS شناخته می شوند بیشتر سرعت گیرش سیمان را بالا می برند و با این کار دمای هیدراتاسیون سیمان بالاتر رفته و کل اجزای بتن از قبیل شن و ماسه و آب بتن را نیز گرم می کند و در ضمن خواص ضعیف پایین آوردن دمای انجماد آب بتن را نیز دارا می باشند که باعث جلوگیری از یخ زدن بتن می شوند .

انواع دیگر ضد یخ بتن نیز وجود دارند که از ترکیب نوع اول و نوع دوم تولید می شوند و در کل این دو عامل اصلی یعنی پایین آوردن دمای انجماد قسمت مایع بتن و زودگیر شدن بتن و بالا رفتن دمای هیدراتاسیون و در نتیجه گرم شدن کل اجزای بتن می تواند جلوی یخ زدن بتن را بگیرد و مکانیزم عمل ضدیخ بتن این موضوع می باشد .

ضد یخ استاندارد و بدون کلراید STRUSET NITRO :

توصیف محصول ضدیخ بتن STRUSET NITRO :
 
استراست نیترو(STRUSET NITRO)یک زود گیر بتن مسلح بر پایه نمک های معدنی و آلی فاقد یون کلرید می باشد که جهت افزایش زمان گیرش اولیه بتن استفاده می شودهمچنین به دلیل گرما زا بودن واکنش هیدراتاسیون سیمان با آب و تسریع آن با افزودنی زودگیر از آن می توان در فصول سرد به عنوان ضد یخ نیز استفاده نمود.
 
 موارد کاربرد ضد یخ STRUSET NITRO :
 
استراست نیترو(STRUSET NITRO) جهت دستیابی به گیرش اولیه سریعتر و در فصول سرد نیز به عنوان ضد یخ
 استفاده می گردد. ضد یخ استراست نیترو( STRUSET NITRO )می تواند برای موارد ذیل بکار رود:
_تولید بتن در هوای سرد و یخبندان ، با استفاده ازضد یخ
 استراست نیترو(STRUSET NITRO) 
_تولید قطعات پیش ساخته در فصول سرد،با استفاده ازضد یخ
 استراست نیترو(STRUSET NITRO)
_اجرای ملات های پایه سیمانی با ضخامت کم در هوای سرد ، ،با استفاده ازضد یخ 
استراست نیترو(STRUSET NITRO) 
_وقتی نیاز به گیرش اولیه سریع و مقاومت اولیه بالا می باشد.
 
 عملکرد و مزایای ضد یخ 
بتن استراست نیترو(STRUSET NITRO) : 

 ضد یخ 
استراست نیترو(STRUSET NITRO) با تسریع واکنش فازهای مختلف سیمان در واکنش هیدراتاسیون زمان گیرش را کاهش داده و رشد مقاومت اولیه را افزایش می دهد .همچنین به دلیل ایجاد گرمای بیشتر با تسریع واکنش هیدراتاسیون در دماهای پایین از یخ زدن بتن جلوگیری میکند.برخی از مزایای استفاده از این افزودنی عبارتند از:
_تسریع واکنش گرمازای هیدراتاسیون مخلوط سیمانی ،،با استفاده ازضدیخ 
بتن استراست نیترو(STRUSET NITRO)  
_تسریع گیرش اولیه و ثانویه بتن ، ،با استفاده ازضدیخ
استراست نیترو(STRUSET NITRO) 
_ ضد یخ 
استراست نیترو(STRUSET NITRO) ، فاقد یون کلرمی باشد.
_افزایش مقاومت بتن در تمام سنین ، ،با استفاده ازضدیخ 
استراست نیترو(STRUSET NITRO) 
_جلوگیری از خوردگی آرماتور در میزان مصرف های بالا ، ،با استفاده ازضد یخ
 استراست نیترو(STRUSET NITRO)
  
استانداردهای ضدیخ 
 استراست نیترو(STRUSET NITRO)  :
 
ضدیخ 
بتن استراست نیترو(STRUSET NITRO) ،مطابق با الزامات استانداردهای
ASTM C 494،  ISIRI 2930،  EN 934  می باشد.
   
میزان و نحوه مصرف ضد یخ 
بتن استراست نیترو(STRUSET NITRO) :
 
میزان مصرف ضد یخ
 استراست نیترو(STRUSET NITRO) وابسته به شرایط طرح اختلاط بتن ،ابعاد مقطع و دمای هوا بین 1 الی 3 درصد وزن مواد سیمانی می باشد. میزان مصرف دقیق هر طرح بهتر است با آزمایش در آزمایشگاه یا محل پروژه تعیین گردد.جهت اطلاعات بیشتر ، مصرف محصول خارج از محدوده و یا مصرف محصول در کنار سایر مواد افزودنی با بخش فنی شرکت دیجی کف تماس بگیرید.
  
میزان و نحوه مصرف در بچینگ یا مخلوط کن :
 
بهتراست که افزودنی با بخش ثانویه آب اختلاط به بتن اضافه گردد.
  
میزان و نحوه مصرف مستقیم در تراک بتن آماده :
 
میزان افزودنی مورد نیاز به تراک اضافه شده و به مدت 3 تا 5 دقیقه کاملا با دور تند مخلوط گردد و سپس بتن تخلیه شود.
  
محدودیت ها:
 _رعایت نکات مربوط به بتن ریزی در سرما مطابق ACI  306 Rالزامی می باشد.
_افزودنی ضدیخ 
بتن استراست نیترو(STRUSET NITRO) به سیمان خشک اضافه نگردد.
_این افزودنی ضد یخ
 استراست نیترو(STRUSET NITRO) ، با واکنش های مربوط به بتن عملکرد ضد یخ داردو به تنهایی در دماهای پایین یخ میزند. در صورت یخ زدگی، ضدیخ استراست نیترو(STRUSET NITRO)در محیط با دمای اتاق قرار گیردو بعد از باز شدن یخ ،دوباره کاملا مخلوط و مصرف گردد.
_در صورتی که دمای خود بتن کمتر از 5 درجه سانتیگراد بود بتن ریزی انجام نگرددو ضدیخ 
بتن در این شرایط کارائی لازم را دارد.
  
محیط زیست سلامت و ایمنی : 
 بهتر است ضد یخ 
استراست نیترو(STRUSET NITRO) در محیط ریخته نشود و هرگونه شستشوی ظروف پس از مصرف و ... به فاضلاب قابل تصفیه انتقال پیدا کند. ضد یخ بتن استراست نیترو(STRUSET NITRO) برای سلامت و ایمنی افراد خطرناک نمی باشد ولی در تماس با پوست و چشم می تواند ایجاد حساسیت کند.برای مصرف ضد یخ​​​​​​​ استراست نیترو(STRUSET NITRO) بهتر است که از عینک ،ماسک و دستکش مناسب استفاده گردد. ​​​​​​​

​برای خرید این محصول اینجا کلیک نمایید .

ضد یخ بتن مایع ساروج بدون کلراید :

توصیف محصول ضدیخ مایع ساروج :

ضدیخ مایع ساروج در صنعت ساختمان، جهت هر گونه عملیات بتن ریزی  در سرما جهت بتن های مسلح و غیر مسلح و نیز ملاتهای سیمانی  با قابلیت مصرف تا دمایی 15- سانتی گراد استفاده می شود .

خواص ویژه و اثرات ضدیخ مایع ساروج : 

_مقاوم شدن ملات شکل گرفته در مقابل یخبندان و رسیدن به بالاترین میزان سختی در کمترین زمان, با استفاده از ضدیخ مایع ساروج
_کمک به عمل فرم گیری ملات سیمان و بتن در دمای پایین تر از صفر درجه , با استفاده از ضدیخ بتن مایع ساروج
_افزایش توان چسبندگی ملات و ایجاد سرعت در عمل ژل شدن  و  نداشتن هیچگونه اثر سوء شیمیایی بر روی بتن، با استفاده از ضدیخ مایع ساروج

روش مصرف ضدیخ مایع ساروج :

مایع ضد یخ، به آب مصرفی جهت ساخت ملات یا بتن افزوده و سپس این مخلوط به ملات و یا بتن خشک اضافه می شود و نیز می توان پس از ساخت ملات و یا بتن بصورت عادی، ضد یخ را به آن اضافه نمود و در هر دو حالت پس از آن عمل اختلاط بطور کامل انجام گیرد تا ضدیخ بتن بطور همگن و یکنواخت در بافت سیمانی توزیع شود.

میزان مصرف ضدیخ بتن مایع ساروج :

میزان مصرف ضدیخ مایع ساروج با توجه به دمای محیط کار، حداکثر 6% وزن سیمان مصرفی می باشد.

ویژگی های فنی ، کاربردی ضد یخ مایع ساروج :
​​​​​​​
دو نکته حائز اهمیت در مصرف ضد یخ بتن مایع:

الف) به میزان ضدیخ مایع افزوده شده، از آب مصرفی جهت ساخت ملات و یا بتن کسر گردد.

ب) از افزودن هر گونه مواد اضافی به ضد یخ مایع ساروج خودداری گردد. ضمن اینکه رعایت اصول کلی جهت ساخت هر گونه ملات یا بتن در سرما نیز توصیه می گردد: در زمان ساخت ملات، اجزاء مربوطه (سیمان، شن، ماسه) حتما دمایی بالاتر از صفر درجه داشته باشند (استفاده از شن و ماسه یخ زده، باعث عدم فرم گیری ملات خواهد شد). آب مورد استفاده در ساخت ملات، از دمای محیط گرمتر باشد. در قالب بندی، حتما از قالب های چوبی استفاده شده و قبل از استفاده، یخ و برف روی قالبها نباشد. بتن ریزی در هنگام روز انجام شود (در زمستان معمولا دمای محیط در روز بالای 0 درجه می باشد).
شرایط و زمان نگهداری ضد یخ بتن مایع ساروج :
ضدیخ مایع ساروج در بسته بندیهای اولیه و شرایط متعارف محیطی، عمر مفید یک سال می باشد.
بسته بندی ضد یخ مایع ساروج :
ضد یخ بتن مایع ساروج درظروف  20 کیلو گرمی پلاستیکی می باشد.

​برای خرید این محصول اینجا کلیک نمایید .

ضد یخ بتن ZAF ژیکاوا ZHIKAVA بدون کلراید​​​​​​​ :

توصیف محصول ضد یخ بتن ZAF ژیکاوا ZHIKAVA :

ضد یخ بتن تولیدی این شرکت بر اساس  استاندارد ASTM C494 & C 666 بوده و با عملکرد چندگانه بر روی بتن تاثیر می گذارد. این عملکرد ها عبارتند از :

-ضد یخ بتن  با تاثیر بر نقطه انجماد آب و کاهش آن سبب بر طرف شدن خطر یخ زدگی می گردد.
- ضد یخ بتن به دلیل خاصیت روان کنندگی (که افزایش اسلامپ را در پی دارد) , آب مصرفی بتن را کمترکرده که این خود باعث کاهش اثرات یخ زدگی می شود.
- ضد یخ بتن خاصیت هوازایی دارد, که  مقاومت بتن را در سیکل های ذوب و یخ بالا می برد.
- این ضد یخ یون کلر نداشته و به همین دلیل بر روی آرماتور ها تاثیر سویی ندارد.

موارد مصرف ضد یخ بتن :

استفاده از ضد یخ در بتن ريزی در هوای سر
استفاده از ضد یخ  در بتن‌های در معرض سيكل‌های مداوم يخ و مذاب

روش و ميزان مصرف ضد یخ بتن :

ضد يخ را براساس مقادير ذكر شده در جدول در هنگام مخلوط كردن بتن به آن اضافه نماييد. توجه نماييد كه بتن شما با حداقل آب ساخته شود.
​​​​​​​
حداقل دمايی را كه در طول گيرش سيمان اتفاق می افتد را ملاك عمل قرار دهيد.​​​​​​​

​برای خرید این محصول اینجا کلیک نمایید .

تهیه و تنظیم : www.digikaf.com

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش