Clicky

۰
سبد خرید
کفسازی
درخواست مشاوره

واتس اپ دیجی کف

چسب کاشی

​​کارفرمای محترم در این قسمت می توانید انواع چسب کاشی خمیری ، پودری ، برای کاشی و سرامیک با ابعاد کوچک و متوسط و برای چسباندن کاشی های بزرگ و پرسلانی را به آسانی تهیه نمایید .

​​انواع چسب کاشی پودری

​​انواع چسب کاشی خمیری

1: سطح کار باید کاملا تمیز و صاف باشد .
2: پشت کاشی باید از هر گونه گرد و غبار و آلودگی و مواد اضافی پاک گردد .
بطور کلی زمان خشک شدن 24 ساعت در دمای 24 درجه سانتیگراد ، در نظر گرفته شده است و پس از گذشت دو روز از نصب کاشی ها، برای بندکشی آماده هستند. 
توجه:درصورت استفاده از چسب کاشی پودری درمکان های مرطوب ،زمان خشک شدن کامل از 48 تا 72 ساعت می تواند متغییر باشد. 
​​​​​​​

خواص ویژه و اثرات چسب کاشی پودری :

چسب کاشی پودری ، از سيمان و فیلرهای معدنی بدست می آید که با افزودنی های پليمری، فرمول آن بهبود و چسبندگی آن کاملا ارتقاء یافته است . چسب کاشی پودری ، تنها با افزودن آب آماده مصرف می‌شود. 
استحکام و مقاومت و چسبندگی بالا، کاربرد آسان، انعطاف پذیری در زمان کار ، عدم لغزش و زمان کارپذیری بالا ، از مشخصات دیگر چسب کاشی پودری به شمار می آید.

روش مصرف چسب کاشی پودری :

​​​​​​​به هر کیسه 20 کیلوگرمی چسب کاشی پودری 5 تا 6 لیتر آب اضافه کرده و سپس آنرا را به مدت 2 دقیقه توسط همزن برقی، مخلوط می نماییم .
توجه: همواره چسب کاشی پودری را به آرامی به آب اضافه می نماییم . 
به ملات آماده شده 5 دقیقه زمان دهید تا عمل آوری چسب ، بصورت کامل انجام شود . 
سپس هم زدن را به مدت 30 ثانیه ادامه دهید تا چسبی یکنواخت و همگن به دست آید .
چسب آماده شده را بوسیله کاردک دندانه دار بر روی سطح کشیده و کاشی کاری را آغاز می کنیم .
پس از باز شدن درب پاکت و آماده نمودن چسب ، با در نظر گرفتن شرایط محیطی، حداکثر یک ساعت زمان کار خواهید داشت.
نکته مهم : دقت شود تا کاشی و سرامیک، به میزان کافی ( حداقل 65% ) به چسب آغشته گردد .​​​​​​​

میزان مصرف چسب کاشی پودری :

با توجه به سطح کار و نوع مصرف، حـدود 3.5 تا 5 کیلوگرم چسب کاشی پودری برای هر متر مربع مورد نیاز می باشد .

مسایل ویژه فنی - کاربردی چسب کاشی پودری :

بهترین چسب کاشی

(در نظر باشد که اصولا سطوح لغزنده، بستر مناسبی برای کاشی کاری نمی باشد).در صورتی که کاشی کاری روی کاشی، با توجه به اینکه زدودن هر گونه چربی از روی کاشی قدیمی بطور کامل و دقیق عملی نمی باشد توصیه می شود که سطوح لعابی کاشی قدیمی تیشه ای گردند. دمای محیط کار حداقل حدود 20 درجه سانتی گراد باشد. از افزودن آب و هر گونه مواد اضافی دیگر (سیمان، خاک سنگ،...) به چسب کاشی خمیری اکیداً خودداری شود . چسب کاشی خمیری  از سرمای زیر 12 درجه و نیز حرارت غیر متعارف دور نگهداشته شود.​​​​​​​
​​​​​​​

 روش مصرف چسب کاشی خمیری :​​​​​​​

خمیر چسب کاشی بر روی سطح مورد نظر (سطح باید صاف؛ تمیز و عاری از هر گونه آلودگی باشد) کشیده شده و بوسیله کاردک دندانه دار، سطح آن شیار دار شود.
(ضخامت شیار باید متناسب با قطر کاشی و سرامیک باشد و برای کاشی های کوچک حدود نیم سانتی متری و با توجه به نوع کاشی تا حداکثر 1.5 سانتی متر خواهد بود).سطح زیر کار به اندازه ای آغشته به چسب کاشی گردد که ظرف حداکثر 20 دقیقه روی آن کاشی شود (در صورت تاخیر در این امر جهت رفع فیلم تشکیل شده در سطح چسب، روی چسب باقی مانده بر سطح کار مجدد کاردک کشیده شود).

کاشی و سرامیک های مورد نظر، پس از پاک شدن از گرد و غبار (شستشو با آب بهترین روش است) روی سطح چسب کاری شده، چسبانده شوند، در ادامه این عمل، پیشنهاد می گردد که یکی از کاشی ها را که به تازگی چسبانده شده است از دیوار جدا کرده و میزان تماس چسب با آن بررسی شود (سطح پشت کاشی باید حداقل 65% آغشته به چسب باشد) در غیر این صورت عمق شیارهای کاردک بیشتر گردد.​​​​​​​

 میزان مصرف چسب کاشی خمیری :

میزان مصرف چسب کاشی خمیری با توجه به کیفیت چسب ، سطح زیر کار و نیز نوع کاشی، 2/5 تا 4 کیلوگرم برای هر متر مربع می باشد .​​​​​​​

 ویژگیهای  فنی - کاربردی چسب کاشی خمیری :​​​​​​​

​​​​​​در صورتی که سطح زیر کار، از قبل دارای پوشش دیگری (مانند کاغذ دیواری) باشد، ابتدا و پیش از شروع کار باید پوشش قبلی را جدا نمود.

 آماده سازی مناسب سطح زیر کار :

چسب کاشی

​تهیه و تنظیم : www.digikaf.com​​​​​​​

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش